Нема да ви влезе смрдливка дома – Ставете ја оваа смеса

Нема да ви влезе смрдливка дома – Ставете ја оваа смеса

Смрдливките често знаат да бидат неизбежен дел од летото, влегуваат во домовите и шират непријатна миризба.

Сепак има начин да се спасиме од нив.

Ви требаат 200 грама лук со вода.

Лукот се лупи и толчи и се прелева со врела вода.

Се става смесата во тегла со капак.

Стои пет дена па се става на билките и на прозорците.

Смрдливките бегаат од мирисот.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text