Бомбици од три состојки со чоколадо

Бомбици од три состојки со чоколадо

Направете вкусни бомбици од три состојки.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 лажица чоколадо течно
  • 200 гр. бисквити

Подготовка:

  1. Се пасира бананата, се става течно чоколадо и се додаваат ронети бисквити, само 100 грама.
  2. Се прават топчиња и се валкаат во останатите мелени 100 грама бисквити.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text