Ручекот нема да биде сув – Трик кога печете во рерна без капак

Ручекот нема да биде сув – Трик кога печете во рерна без капак

Ако печете некој ручек во рерна кој е отворен, без капак, тогаш има три ккако да е мек, а да не се суши.

Ставете мал сад со вода во рерна додека го печете и се ќе биде меко и сочно од пареата.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text