Нема да видите бубашваба дома – Ставете го ова на ќошевите

Нема да видите бубашваба дома – Ставете го ова на ќошевите

Бубашвабите често знаат да се појават во домовите, во кујната или во тоалетот, изгледаат многу непријатно и секако се извор на зарази.

За да се спасите од нив, има мал трик од кујната, без да давате пари за скапи средства.

Ставете лимон на ќошевите од каде излегуваат бубашвабите.

Тие ќе бегаат од силниот мирис и арома.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text