Кремасти њоки со сланина и пилешко

Кремасти њоки со сланина и пилешко

Брз и вкусен ручек!

Состојки:

 • 250 гр њоки
 • 150 мл неутрална павлака
 • 1 чешне лук
 • 50 гр сланина
 • сол
 • бибер
 • 400 гр бело месо
 • 1 лажичка зачин
 • 1 лажичка слатка павлака
 • пармезан
 • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text