Кашкавал како во ресторан – Деликатес од 4 состојки

Кашкавал како во ресторан – Деликатес од 4 состојки

Направете деликатес со кашкавал.

Состојки:

  • 300 гр. кашкавал
  • 1 јајце
  • брашно, презла и бибер

 

 

Се ренда ситно кашкавалот, се меша со јајце и брашно онолку колку смесата да може да се обликува. Се прават облици и се става бибер, се валкаат во презла и се пржат на масло.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text