Домашно чоколадно млеко со банани – Радост за децата

Домашно чоколадно млеко со банани – Радост за децата

Направете рецепт кој е радост за децата, чоколадно млеко од вашата кујна.

Состојки:

  • 300 мл. млеко
  • 4 реда чоколадо
  • 2 банани
  • 4 лажички кафеав шеќер

Подготовка:

  1. Се загрева млекото и се додава рендано чоколадо и шеќер.
  2. Се меша да се растопи се.
  3. Се пасираат лупените банани и се мешаат двете смеси.
  4. Се ставаат во чаши.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text