Мезе за пријатели и пиво – Поховани маслинки

Мезе за пријатели и пиво – Поховани маслинки

Направете вкусно мезе за пријатели, пиво и за викендите.

Ви требаат маслинки во количина по избор, масло, презла и брашно со кисела вода.

Се прави тесто од брашно и кисела вода како за палачинки, се ставаат маслинките, па се вадат, се валкаат во презла и се повторува постапката уште еднаш.

Се пржат на врело масло.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text