Направете лепињи за неколку минути – од само 3 состојки

Направете лепињи за неколку минути – од само 3 состојки

Совршени лепињи од само 3 состојки!

Состојки:

  • 3 лажици брашно
  • 3 лажици јогурт
  • маслиново масло
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки добро измешајте ги, потоа направете две топчиња и развлечете го тестото. Лепињите испечете ги на тефлон.

     

  2. Можете да ги послужите наместо леб, со сирење и павлака или џем.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text