Брз и освежувачки десерт: Сладолед торта со малини

Брз и освежувачки десерт: Сладолед торта со малини

За подготовка на овој кремаст десерт потребни ви се само 15 минути.

Состојки:

  • 400 мл слатка павлака
  • 400 гр кисела павлака
  • 100 гр малини
  • 100-150 гр шеќер во прав
  • 140 гр пишкоти
  • 100 гр слатка павлака за декорација
  • малини за декорација

Начинот за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text