Домашни земички – погачици – меки како пена

Домашни земички – погачици – меки како пена

Вкусни и меки домашни земички – погачици.

Состојки:

  • 250 мл млеко
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажица сув квасец
  • 1 лажица брашно
  • 100 мл масло
  • 200 мл јогурт
  • 550 гр брашно
  • ленено семе

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text