Нутела ледено кафе

Нутела ледено кафе

Кафе за вистинско уживање!

Состојки:

  • 220 мл црно еспресо кафе, изладено
  • 120 мл млеко по желба, изладено
  • 1-2 лажички Нутела

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измешајте ги во висока чаша и послужете.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text