Колач со овошје – мек како пена

Колач со овошје – мек како пена

Мек како пена, колач од овошје и малку ореви…

Состојки:

  • 6 јајца
  • 200 гр шеќер
  • 2 кесички ванилин шеќер
  • 10 лажици млеко
  • 10 лажици масло
  • 1 прашок за печиво
  • 2 раце ореви, мелени или сечкани
  • 600 гр овошје по желба

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text