Направете го месото уште повкусно со домашен доматен сос

Направете го месото уште повкусно со домашен доматен сос

Брзо и лесно направете домашен доматен сос.

Состојки:

 • 2 домати
 • 1 главица кромид
 • 1 чешне лук
 • 1 лажица свежо нане
 • 1 лажица сол

Начин на подготовка:

 1. Динстајте ги доматите додека не омекнат, а потоа оставете да се изладат.

   

 2. Додајте исечкан лук, кромид, нане и сол.

   

 3. Послужете со омиленото месо и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text