Тиквички со сирење

Тиквички со сирење

Брз и едноставен оброк од тиквици…

Состојки:

  • 1 тиквица
  • 2 јајца
  • малку брашно
  • сол
  • 50 гр сирење

Начин на подготовка:

  1. Тиквицата илзупете ја, исечкајте ја на кругови, посолете и оставете добро да се исцеди. Извалкајте ја во брашно, потоа во јајца и редете на намастена хартија во плех. Печете додека не добие златна боја. Посипете со сирење.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text