Брз рецепт за тестенини со колбаси

Брз рецепт за тестенини со колбаси

Ова јадење се прави за миг!

Состојки:

  • 200 гр тестенини
  • 200 гр колбаси
  • 50 гр сланина
  • 1/2 главица млада зелка
  • 1 веза млад кромид
  • бибер
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Згответе тестенини. Колбасот и сланината исечкајте ги на коцки, па пропржете ги. Додајте сечкан кромид па кога ќе се пропржи додајте зелка исечкана на резанки и пропржете. Додајте сол и биебр и измешајте со зготвени тестенини. 

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text