Јадење од тиквици за лесен ручек

Јадење од тиквици за лесен ручек

Брзо и вкусно јадење кое ќе го правите постојано!

Состојки:

 • 600-700 гр тиквица
 • 1 главица кромид
 • 3-4 чешниа лук
 • 1 морков
 • 70 гр целер
 • 3-4 компири
 • 2 домати
 • листови магдонос
 • 2-3 лажици масло
 • бибер
 • зачин
 • сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text