Посна погача: Брзо и едноставно се подготвува

Посна погача: Брзо и едноставно се подготвува

Сите можат да направат домашна погача, само следете ги упатствата на „Бабина кујна“.

Состојки:

  • 400 мл млака вода
  • 30 гр квасец
  • 800 гр брашно
  • 1 лажичка шеќер
  • 1/2 лажичка сол
  • 50 гр посен маргарин
  • малку масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text