Еве како да излупите кромид за 5 секунди

Еве како да излупите кромид за 5 секунди

Една од најнепријатните ситуации во кујната за многумина е токму оној дел кога мораат да излупат кромид. Еден корисник на Инстаграм има решение!Џејмс Рембо одлучил да покаже, на шеговит начин, како да излупите кромид. Тој пресекол кромид на половина, го ставил на работна маса, а потоа само го удрил со рака.

Оригиналното видео има повеќе од милион прегледи…

 

View this post on Instagram

 

This has blown my mind 🤯🤯 (@James_rembo via @1sarahrose)

A post shared by LADbible (@ladbible) on

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко