Топчиња полни витамини и здрави масти – Маслинките се храна за секој ден

Топчиња полни витамини и здрави масти – Маслинките се храна за секој ден

Маслинките се зрнца богати витамини, особено Е и А, калциум, влакна, натриум во себе.

Тие имаат здрав масти во себе, омега три и се препорачуваат во исхраната.

Ја подобруваат меморијата, даваат енергија, намалуваат бори и помагаат за здрава кожа.

Намалуваат и зголемен апетит па супер се за диета.

Намалуваат воспаленија и болки, алергија и го чуваат видот и очите.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет