Шест намирници богати со протеини

Шест намирници богати со протеини

Протеините се многу важни и треба редовно да ги внесуваме во исхраната.

Јадете намирница богати протеини, а први на листата се грашокот, спанаќот и компирите.

Јадете и прокељ, брокула и пченка.

Тие се богати влакна, протеини и витамини.

Јадете и пилешко месо.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус