Мека пита со сирење: Спремна за половина час

Мека пита со сирење: Спремна за половина час

Сочна и мека пита со сирење, идеална за доручек.

Состојки:

  • 500 гр кори за пита
  • 2 јајца
  • 500 гр ситно сирење
  • сол
  • 200 мл јогурт
  • 200 мл вода
  • 80-100 мл масло
  • 2 лажици гриз

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта