Како најлесно да исчистите вишни и цреши за пита, колач, сок, џем…

Како најлесно да исчистите вишни и цреши за пита, колач, сок, џем…

Секој начин на чистење вишни и цреши бара време, дури и оној кога имате направа за вадење на коските. Ова е еден од полесните начини каде вишните остануваат цели.

Потребна ви е црвста сламка или жица од миксер.

Вишните измијте ги, отстранете ги петелките и низ дупчињата на вшните со помош на сламка или жица од миксер извадете ги коските.

Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text