Никогаш не јадете тестенини во овој период – Не дебелеат и прават тегоби

Никогаш не јадете тестенини во овој период – Не дебелеат и прават тегоби

Речиси сите сакаме тестенини со кои се прават најразлични специјалитети со неколку намирници. Без разлика дали се варени или печени, совршени се за ручек.

Сепак, иако сите знаеме некогаш да каснеме тестенини пред спиење, сепак тоа е голема грешка.

Јаглехидратите кои ги имаат ве држат будни и сити.

Создаваат несоница и тегоби.

Јадете ги за ручек, не за вечера.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус