Плазма торта со малини и јагоди

Плазма торта со малини и јагоди

Кога еднаш ќе ја пробате, ќе ја правите постојано!

Состојки:

  • 500 гр мелени бисквити
  • 150 гр цели плазма бисквити
  • 100 гр путер или маргарин
  • 4 лажици нутела или еурокрем
  • 400 гр кисела павлака
  • 200 гр шлаг
  • 300 мл млеко
  • 150 гр шеќер во прав
  • 400 гр малини или јагоди

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт