Здраво и вкусно: Смути од цреши

Здраво и вкусно: Смути од цреши

Неодоливо смути за здрав почеток на денот…

Состојки:

  • 1 рака цреши
  • 2 банани
  • малку исцеден лимон
  • малку агава сируп
  • 1 дл вода или било млеко

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text