Ефикасен трик: Еве како да ја исчистите белата гума на патиките

Ефикасен трик: Еве како да ја исчистите белата гума на патиките

Иако денешните машини за перење имаат разни програми за перење гардероба и обувки, вистина е дека центрифугата често знае да ги оштети.Кога станува збор за бели обувки, гумата на патиките после перењето останува жолта и добива дамки.

Ако и вие сте имале слично искуство, не грижете се, бидејќи постои трик со кој ќе го вратите сјајот на старите патики.

Потребни ви се сода бикарбона, вода и малку оцет.

Измешајте вода и оцет, во еднакви размери, а потоа додајте сода бикарбона – количината одредете ја сами, важно е да добиете густа маса.

Земете стара четка, потопете ја во пастата и истријте ги патиките. Кога ќе завршите, измијте ги со топла вода и оставете да се исушат.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text