Лиснатото тесто тројно ќе нарасне – Има еден трик

Лиснатото тесто тројно ќе нарасне – Има еден трик

Лиснатото тесто подобро се крева со еден трик.

Лимот во кој ќе печете измијте го со ладна вода и не го сушете, ставете го тестото, а влагата ќе го направи своето.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт