Шумско смути – Чаша полна вкус и витамини

Шумско смути – Чаша полна вкус и витамини

Направете вкусно смути со шумско овошје.Се што треба е да одат намирниците во блендер.

Состојки:

  • 2 банани
  • 300 гр. микс од шумско овошје
  • 1 лажица чиа
  • 200 мл. јогурт

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт