Земете талог од кафе и масирајте го телото – Ќе решите голем проблем пред летото

Земете талог од кафе и масирајте го телото – Ќе решите голем проблем пред летото

Сите го фрламе талогот од кафе, а тој многу помага за да се ослободиме од целулитот.

Кофеинот помага за подобра циркулација и спречува целулит, па се што треба е да го триете подрачјето со целулит, со талог од кафе, па по неколку нежни масирања да исплакнете.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус