Храна за здравје на црниот дроб – Го прочистува и штити

Храна за здравје на црниот дроб – Го прочистува и штити

Постојат намирници кои се добри за здравје на црниот дроб како и негово прочистување.

Тука се лукот и кромидот. Тие треба да бидат незаменлив дел од вашите оброци неделно ниво.

Јадете многу спанаќ и корисен е и сокот од лимон.

Јадете и црвен кромид.

Корисни се зелка и карфиол, брокула и прокељ.

Интегралната храна и куркумата од зачините треба да се на вашето мени.

Јадете и ориз често.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус