Напивка која го чисти телото и помага при слабеење

Напивка која го чисти телото и помага при слабеење

Здрава напивка за слабеење…

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 зелено јаболко исечкано на коцки
  • 1 шолја зелена салата
  • 2 лимони, исечкани на ситни парчиња
  • 1 шолја стебло целер, исечкан
  • 2 лажици мед

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги бананаите и додајте ги останатите состојки.

     

  2. Сите состојки ставете ги во блендер и добро матете 2-3 минути.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text