Брза и вкусна моцарела салата

Брза и вкусна моцарела салата

Направете вкусна салата од моцарела и шери домати.

Состојки:

  • 200 гр моцарела
  • 10 шери домати
  • 1 рака свежо сечкан магдонос
  • 1 рака тенко сечкан босилек
  • балсамико оцет
  • маслиново масло
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Преполовете ги моцарела топчињата и доматите, додајте босилек, магдонос, сол и бибер. Зачинете по вкус и послужете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text