Брзи бисквит колачиња – Совршени со кафе

Брзи бисквит колачиња – Совршени со кафе

Направете вкусни бисквит колачиња.

Состојки:

 • 150 гр. брашно
 • 1 маргарин
 • 150 гр. шеќер
 • 1 јајце
 • 1 лажиче прашок за пециво
 • 100 гр. мелени ореви

Подготовка:

 1. Се топи маргаринот и се мати пенасто со шеќерот.
 2. Се додава јајце и се меша да е добие крем.
 3. Се додава брашно и прашок за пециво со ореви мелени но покрупно.
 4. Се додаваат и две лажици вода.
 5. Се мати да се изедначи се.
 6. Се става со лажица од смесата во подмачкан плех и се печат кексите на 180 степени на загреана рерна 15 минути.