Ослабете без вежбање и мака: Сок кој топи сало на стомакот

Ослабете без вежбање и мака: Сок кој топи сало на стомакот

Стопете го салото на стомакот без напор и вежбање.

Состојки:

  • 1 цвекло
  • 2-3 моркови
  • 4-5 стапчиња целер
  • 1 рака спанаќ
  • 1 јаболко
  • 1 краставица
  • 2 роткви
  • 1 корен од ѓумбир
  • 1 лимон

 

Се чисти и лупи се се става во соковник и се пие.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

 

 

singlepost_text