Смути за почеток на денот – Пијалок кој дава енергија и не држи сити

Смути за почеток на денот – Пијалок кој дава енергија и не држи сити

Смутито е совршен начин да се почне денот.

Направете си со кајсија и банана, полно витамини и дава енергија.

Состојки:

  • 1 банана
  • 4 кајсии
  • 3 плазма бисквити
  • 1 лажиче мед
  • 200 мл. млеко

 

Постапката повеќе од едноставна: Се лупи и сече бананата, се става во блендер со сите други состојки и се мати, па се става во шолји и се пие.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус