Ќе имате најубав двор или тераса – Трик со кој цвеќињата нема да престанат да цветаат

Ќе имате најубав двор или тераса – Трик со кој цвеќињата нема да престанат да цветаат

Сите сакаме да имаме убава тераса или градина со многу цвеќиња кои нема да се сушат брзо и да венеат.

За нив е потребно многу љубов и внимание, но и трикови кои треба да ги знаете.Ако сакате цвеќињата да ви цветаат и на тераса и дома, се што треба е мал трик од кујната – млеко.Ставете шолја млеко во саксиите.

Ќе има голем ефект.

Млекото ги потхранува, па ќе цветаат и нема да овенат.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус