Ги избелуваат забите – Намирници кои се грижат за здравјето и убавината на насмевката

Ги избелуваат забите – Намирници кои се грижат за здравјето и убавината на насмевката

Насмевката е многу важна, заедно со здравјето на забите, а за да изгледате убаво, да имате здрави и бели заби, има намирници кои помагаат во тоа.

Тука се јагодите кои имаат многу киселини кои ги белат забите како да сте биле на избелување.

Тука се и јаболката и морковот, како и портокалот и ананасот, лимон, банана и оревите.

Јадете ги често.

За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Компир тава со кромид и сусам – посен и многу вкусен рецепт

ВИДЕО: Излупете компир за 5 секунди

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео)

singlepost_text