Не ги користете ако сте анемични – Намирници кои ја разредуваат крвта

Не ги користете ако сте анемични – Намирници кои ја разредуваат крвта

Постојат многу намирници кои многу помагаат за силна крв, особено цвеклото кое е прво на листата за сите кои имаат проблем со анемија.

Сепак, од друга страна има и намирници кои го прават спротивниот ефект – ја разредуваат крвта со состојките во себе, особено тауринот во нивниот состав.

Оревите и бадемите се на листата намирници кои разредуваат крв. Ако сте анемични, ретко јадете ги.

Царицата на летото, дуњата е една од намирниците, како и и грејпфрут, пипер, цреши и вишни.

Лоша вест за љубителите на чоколадо е пто и тоа е на оваа листа.

Лимонот и кафето исто така.

За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Компир тава со кромид и сусам – посен и многу вкусен рецепт

ВИДЕО: Излупете компир за 5 секунди

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео)

singlepost_text