Мирис на штотуку печен пандишпан во кујна – Вака ќе биде мек и сочен со денови

Мирис на штотуку печен пандишпан во кујна – Вака ќе биде мек и сочен со денови

Мирис на пандишпан кој е штотуку испечен е едно од најубавите нешта и ароми во кујната, сите сакаме убави десерти со кои ќе се насладуваме.

Сепак, проблем кај тортите со пандишпан е тоа што тој брзо се суши.

Ако сакате да ви биде пандишпанот за торта свеж подолго, има мал трик, кој нема да ве чини воопшто.

Ви треба парче леб кое ќе го ставите на пандишпанот.

Причината? – Да ја впие влагата и пандишпанот долго да е мек и вкусен.

За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Компир тава со кромид и сусам – посен и многу вкусен рецепт

ВИДЕО: Излупете компир за 5 секунди

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео)