Маслото нема да потемни и да има тежок мирис со еден трик

Маслото нема да потемни и да има тежок мирис со еден трик

Маслото при пржење може да потемни, но има начин како да се спречи тоа.

Се што е потребно е во него да ставите парче лушпа од јајце додека пржите.

Така ќе се задржи и вкусот и бојата на маслото и нема да потемни и да има тешка арома.

За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Компир тава со кромид и сусам – посен и многу вкусен рецепт

ВИДЕО: Излупете компир за 5 секунди

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео)