Ја штитат кожата и од надвор и од внатре – Намирници кои мора да ги јадете

Ја штитат кожата и од надвор и од внатре – Намирници кои мора да ги јадете

Кожата е најголемиот орган и треба многу да внимаваме на неа, често се случува да се појават проблеми, акни, сува кожа, псоријаза. Постојат намирници кои ја чуваат не само однадвор, туку и одвнатре.

Тука се цитрусните овошја, мандарини, цитрус, грејпфрут, лимон, портокали, лимета…кои со витаминот Ц ја штитат и прават сјајна и здрава.

Тука е и зелениот зеленчук, како и зелениот чај, рибата со своите масни киселини.

singlepost_text