За полесно да излупите домат – Има мал трик

За полесно да излупите домат – Има мал трик

За полесно да излупите домат, има мал трик.
Ставете го во рела вода неколку минути, па потоа веднаш во ладна.
Така кората само ќе падне кога ќе ја потегнете.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус