Кои зачини најдобро одат со компири?

Кои зачини најдобро одат со компири?

Компирот е совршено јадење кое го сакаат сите генерации, а неколку зачини совршено одат со него.

Секако први на листата се бибер и сол, како и вегета.Тие совршено го надополнуваат вкусот, а нема да згрешите ако ставите и лук во прав.

Одговара и црвен пипер.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text