Компирите во вреќа нема да скапуваат – Има мал трик

Компирите во вреќа нема да скапуваат – Има мал трик

Можете да спречите компирите да скапат брзо со еден трик.
Во компирите ставете јаболко.
Така тоа ќе спречи брзо да скапуваат.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет