За срцето, мускулите, имунитет – Овошје кое треба да се јаде често

За срцето, мускулите, имунитет – Овошје кое треба да се јаде често

Кајсиите се овошје богато витамини и минерали кои често треба да го јадеме и имаме дома.

Имаат многу витамин А, и се најбогат извор на овој витамин, познат по тоа што апсорбира масти, помагаат за очите, за имунитет со витаминот Ц, како и за чистење на телото.

Богати се и со калиум, помагаат за правилна работа на срцето и за мускулите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text