Домашна оранжада

Домашна оранжада

Едноставен рецепт за вкусна и здрава напивка…

Состојки:

  • 1 портокал
  • 1 лимон
  • 1 морков

Начин на подготовка:

  1. Измијте го морковот и подгответе го во соковник.

     

  2. Додајте исцеден портокал и лимон и добро измешајте.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт