Вака нема да мора да го чекате да се одмрзне – Маргаринот користете го вака

Вака нема да мора да го чекате да се одмрзне – Маргаринот користете го вака

Маргаринот кој е составен дел од многу јадења, оброци, десерти…често се чека да отстои на собна температура, за да биде вкусен во готвењето.
Сепак, постои трик за да не го чекате долго маргаринот да се омекне и да може да готвите брзо.

Изрендајте го и така нема да мора да чекате да се омекне.

 

За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Компир тава со кромид и сусам – посен и многу вкусен рецепт

ВИДЕО: Излупете компир за 5 секунди

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео)