Гориво за телото – Најдобриот појадок кој не држи здрави и сити

Гориво за телото – Најдобриот појадок кој не држи здрави и сити

Појадокот е најважниот оброк и е гориво за целото тело, за правилно да функционира и да биде здраво.

Не смее да се сведе на шолја кафе и кекс или нешто мрсно.

Треба да биде хранлив и да содржи, овошје, кисело млеко, мед, овесни снегулки.

Може да земете и кришка леб со авокадо.

Може да јадете и варено јајце со домат.

singlepost_text