Намирници кои не смеат да се јадат по 19 часот – Многу дебелеат

Намирници кои не смеат да се јадат по 19 часот – Многу дебелеат

Не се здрави, дебелеат и не се препорачуваат по 19 часот да се внесуваат во телтоо. Ова се неколку намирници кои треба да ги избегнуваме во овој период од денот, за диета и здравје.Не јадете лута храна која предизвикува надуеност и несоница.

Не јадете ни тестенини кои најмногу дебелеат особено во пределот на стомакот и тешко се варат.

Не јадете чоколадо.

Не јадете ни месо.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text